64. PTO LORIEN nabízí k pronájmu

Táborovou základnu v Dolní Libochové

Tábořiště se nachází v krásném a klidném prostředí lesů Vysočiny 60 km od Brna, 15 km od Velkého Meziříčí a 4,5 km od Křižanova. Jedná se o tábor se stany s podsadou, kuchyní a jídelnou na rozlehlé louce. Není zde nouze o velké lesy pro hry či rybník na koupání.

 

Vybavení a zázemí

Kuchyně

Kuchyně je umístěna v dřevěném srubu. V kuchyni se nachází vojenská polní kuchyně a trouba na dřevo. Je zde umístěna také prostorná spižírna. Jako příruční lednici využíváme “vytuněnou” díru přímo v kuchyni a další lednicí je krytý přístřešek 50 m za kuchyní, chlazený spodním pramínkem vody. 

Jídelna

V létě 2015 jsme postavili novou velkou dřevěnou jídelnu. Je dostatečně prostorná pro umístění stolů a zároveň při škaredém počasí poskytuje místo na hry. V zadní části jídelny je několik nástěnek pro vaši celotáborovku.

Stany

Jedná se o stany s dřevnou podsadou a podlážkou, se dvěma postelemi a poličkou. Maximální kapacita osob ve stanech je 70. ¾ stanů jsou vybaveny pěnovými matracemi o výšce 5cm.

Po domluvě je také možné pronajmout naše tee-pee. Jedno je velké o průměru 8m a druhé menší o průměru 4m

Voda

Pitná voda je přiváděna hadicí do kuchyně a umývárky ze studánky v protějším svahu. Spodní okraj louky lemuje potok, ze kterého čerpáme vodu do sprch. Vodu je možné ohřát v brutaru a pumpovat ji do sprchovacího stanu.

Ostatní zázemí

suché WC (2x trojkadibudka + komfortní pisoáry), umývárka, sprchovací stan a sprchy se sudy, programák v dřevěném srubu, ohniště, hřiště, plocha na tee-pee.

Vybavení

nářadí, nádobí, potřeby na hry

 

 

Okolí

Tábořiště obklopuje les, který je ve svahu. Asi 150 m od tábořiště se rozprostírá bezpečný les vhodný pro hry. Na výlet je možné se vydat do Křižanova, kde je lanový park, aquazorbing a paintball, navštívit Svatou horu u Kadolce nebo prozkoumat zříceninu hradu Mitrov.

Koupání

1 km vzdálený rybník je přímo pod Bojanovem, lesní cestou trvá cesta maximálně 20 minut. Druhý nejbližší rybník je u Dolní Libochové vzdálený 1,5 km.

Doprava

Vlakové nádraží Křižanov je vzdálené od tábořiště 7 km. Autobusové nádraží naleznete přímo v Křižanově (4,5 km). Vlastním autobusem můžete přijet nad tábořiště ke Třem lípám (500 m). Od Tří lip vede polní cesta na tábořiště, autem je sjízdná.

 

 

Může se hodit

V Křižanově (4,5 km):

 1. pošta
 2. lékárna
 3. masna
 4. pekárna
 5. potraviny
 6. cukrárna
 7. restaurace
 8. domácí potřeby
 9. hračky
 10. stavebniny

 

V Novém městě na Moravě (24 km):

 1. nemocnice

Ve Velkém Meziříčí (14 km):

 1. Kaufland

Tábořiště na mapě


 

 

Najdete nás na Facebooku

 


  64.PTO Lorien - oddil@pto-lorien.cz